Worlds 2018 Tam Gaz Devam Ediyor…

Worlds bu hafta sonu oynanacak 2 muhteşem yarı final maçı ile devam edecek.

Grup ve çeyrek final aşamalarını geride bıraktığımız Worlds bu hafta sonu oynanacak 2 muhteşem yarı final maçı ile devam edecek. Diğer senelerin aksine sürprizler ile devam eden Worlds’te olmaz denilen her şey oldu. Turnuvanın iddialı takımlarından KT Rolster’ın İnvictus Gaming’e elenmesi ile sürprizler ardı ardına geldi. Turnuvada takım performanslarının dışında oyuncu performansları ve maçlar esnasında yapılan tercihlerde turnuvaya damga vurdu isterseniz onlara da göz atalım.

OYUNCU PERFORMANSLARI 

Yarı final mücadelerine yaklaştığımız turnuvada EU LCS’te forma giyen orta koridor oyuncuları damga vurdu Perkz ve Caps gibi oyuncular turnuvanın yıldızları olurken Perkz takımına 23 Skor katkısı sağladı ve bu istatistik kategorisinde öne çıktı. Perkz takım arkadaşı Hjarnan ise 12.0 gibi bir KDA oranı ile turnuvanın en çok KDA’ya ulaşan oyuncusu oldu. Skor katkılarına baktığımızda ise %85 gibi büyük bir oran yakalayan CAPS bu alanda liderliğe oturdu.

SEÇİM VE YASAKLAMALAR 

Turnuva boyunca orta koridorların favorileri arasında bulunan LeBlanc oynayan oyuncuların yüzünü kara çıkarmadı ve 5 kez seçilen LeBlanc 5 seçim ve 5 zafer ile %100’lük bir oran tutturarak bu alan birinci sırada yer aldı. İrelia 5 seçim ve 4 zafer ile %80, Nocturne,Sivir,Tahm Kench gibi şampiyonlar 4 seçim ve 3 zafer ile %75’lik bir zafer oranı tutturdular.

Organizasyon boyunca yasaklamalara bakacak olursak ise Urgot 5 seçim ve 12 yasaklama ve Akali 1 seçim 16 yasaklama ile yasaklanmadığı her maç seçilerek %100 gibi bir oran tutturarak zirvedeler. Aatrox 8 seçim 8 yasaklama ve Alistar 7 seçim 9 yasaklama ile %94 oranını tutturarak Urgot ve Akali’yi takip ettiler.

Bu hafta Sonu oynanacak Fnatic-Cloud 9 ve G2-İnvictus Gaming maçları ile turnuva kaldığı yerden tam gaz devam edecek.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Karlı Battle Royale – Ring Of Elysium

PUBG’nin Karlı Haritası Sızdırıldı!