LOLLOL ÜzgünÜzgün KappaKappa OHAOHA WOWWOW

League of Legends Oyun İngilizce Nasıl Yapılır? RiotClient İngilizce Yapımı 2023

Oyunu ingilizce oynamak veya ingilizcesini geliştirmek isteyenler için League of Legends ingilizce nasıl yapılır onu anlatacağız.

League of Legends’in Türkçe seslendirmeleri bazen oyunun atmosferini yaşamaya engel olabiliyor. Oyunu ingilizce oynamak veya ingilizcesini geliştirmek isteyenler için League of Legends ingilizce nasıl yapılır onu anlatacağız.

İçindekiler

Güncel League of Legends Riot Client 2023 İngilizce Nasıl Yapılır?

League of Legends’ın yenilenen Client sistemi ile dil değişikliği yapmak artık daha kolaylaştı.

1. Adım

League of Legends 2021 İngilizce Yapma

Riot Client’ın sağ üstünden Ayarlara giriniz.

2. Adım

Dil seçeneği üzerinden istediğiniz dile çevirin. Çevirdikten sonra oyuna girdiğinizde dil dosyaları güncellenecektir. İyi oyunlar 🙂

League of Legends İngilizce Nasıl Yapılır?

League of Legends‘ın kurulu olduğu dizine giderek, “Config” klasörüne girelim. (Varsayılan kurulum “C:\Riot Games\League of Legends\Config”) Ardından “LeagueClientSettings” dosyasını bulup Not Defteri ile düzenleyelim. globals: locale: “tr_TR” kısmını “en_GB” olarak değiştirelim. Burası client (istemci) dilinin ayar satırıdır. region: “TR” kalsın. Oyunumuz güncelleme yaptıktan sonra İngilizce olacaktır. 🙂

League of Legends Diğer Dillere Nasıl Çevrilir?

Tüm dil seçenekleri: Amerikan İngilizcesi: en_US Birleşik Krallık İngilizcesi: en_GB Türkçe: tr_TR Almanca: de_DE İspanyolca: es_ES Fransızca: fr_FR İtalyanca: it_IT Yunanca: el_GR Lehçe: pl_PL Rusça: ru_RU Japonca: ja_JP Korece: ko_KR

League of Legends Riot Client 2023 İngilizce Yapımı

Yukarıda ki işlemler sonucunda League of Legends hala Türkçe ise burayı uygulamanız çözüm olacaktır. League of Legends‘in kurulu olduğu dizine gidelim. (Varsayılan kurulum “C:\Riot Games\League of Legends\”) Dizinde bulunan “LeagueClient” dosyasının kısayolunu oluşturalım.

Oluşturduğumuz kısayola sağ tıklayarak Özellikler’e girelim.

Hedef: üzerinde yazan “\LeagueClient.exe” sonuna –locale=en_GB ekleyelim. Örnek olarak: (Varsayılan kurulum “C:\Riot Games\League of Legends\LeagueClient.exe” –locale=en_GB”) görünecektir. Kısayolu masaüstünüze alarak İngilizce League of Legends’a giriş yapabilirsiniz. Ayrıca oyun dilini değiştirmek ban sebebi değildir.

Daha fazla League of Legends haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Leave a Reply
 1. ben denilen şeyleri doğru şekilde yapıyorum ama oyunu açtığımda türkçe kalıyor, aynı dosyaya geri döndüğümde en_GB olarak kaydettiğim locale kısmı yine tr_TR olarak kalıyor. Kaydetsemde aynı şekilde oluyor. benim bi hatam mı var yoksa bu durum düzeltildi mi?

  • Merhaba, Öncelikle LeagueClientSettings dosyasına sağ tıklayıp Öznitelikler bölümünden (eğer varsa Salt okunur tikini kaldırın) daha sonra içindeki satırların
   globals:
   locale: "en_GB"
   region: "TR"

   olduğuna emin olun. Hala bir değişiklik olmuyorsa League of Legends.exe üzerinden sağ tıklayıp özelliklere gelin. Hedef satırının sonuna “–locale=en_GB” ekleyin. Örnek: (“C:\Riot Games\Riot Client\RiotClientServices.exe” –launch-product=league_of_legends –launch-patchline=live –locale=en_GB)

 2. en son önerdiğiniz şeyide yaptım oyuna girerken ingilizce ama oyun açıldığında areyüz yine türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

CS:GO Radar Kodları ve Radar Küçültme Ayarları

Rise Online World Nedir, Ne Zaman Açılacak? Geliştirici Ekibi Açıklama Yaptı