Valorant Brimstone Smoke Yerleri – Haven Haritası Saldırı

Strateji ve taktiksel bakış açısı ile Valorant Haven haritasında A,B,C bölgelerinin Brimstone smoke yerlerini öğreniyoruz.

Valorant oynarken saldırmak, bir bölgeyi düşürüp bomba kurmak bazen çok korkutucu olabiliyor. Özellikle karşı takım bölgeyi güzel koruyorsa bazen imkansız görülebilir. Ancak takımınızda Brimstone varsa ve taktiksel olarak smoke atarsa tabiri caizse elini kolunu sallaya sallaya bölgeye girip spike kurulabilir.

İçindekiler

Brimstone A Bölgesi Smoke – Haven

Bir yere hızlıca girmek genellikle en çok kullanılan en yaygın stratejidir. A’yı rushlamak, A Heaven’ı ve A Short smokelandığında oldukça kolay olacaktır.

Valorant Brimstone A Rush Smoke

Brimstone smokeları tam olarak Heaven’ı kapatmayacaktır. Karşı takım Heaven’ın sol tarafına veya A Long’a bakıyorsa pozisyon alması hızlı olacaktır. Duvara yakın oynayarak Heaven’a göstermeden kutulara hızlıca spike kurup eli kazanabilirsiniz.

 

Brimstone B Pencere Smoke – Haven

Haven haritasının B bölgesi en zor kısım denilebilir. Dar olması ve diğer bölgelerin yakın olması hızlıca B bölgesine dönmelerini sağlamaktadır. Saldıran takımın tutması gereken 3 açı bulunmaktadır. Brimstone B’ye smoke attıktan sonra gerisi takımınıza kalmış 🙂

Valorant Brimstone B Pencere Smoke

Brimstone atacağı smokelar ile kutuların üstünde bekleyen Jett veya Omen’a ciddi tehdit oluşturacaktır. Ayrıca karşı takımın A ve B bağlantılarından rahatça geçmelerini engelleyecektir. Kapılara atılan smokelar karşı takımı uzun rotasyonlara zorlayacaktır. Zaman azaldıkça acele etmesi ve hataya zorlanması muhtemeldir.

Brimstone C Long Push Smoke – Haven

C bölgesine girmenin zorluğu A bölgesine girmek ile aynı zorluktadır. C’de bulunan keskin nişancılara (Marshal, Operator) saldıranlara göre daha avantajlı durumdadır. C’de hızlıca birini düşürmek kolaylık sağlar. Ancak Brimstone smokeları ile bölgeye hızlıca giriş yapılabilir.

C’nin sol tarafına 2 smoke size çok fazla avantaj sağlayacaktır. Sağ smoke ise (Garaj, Double Door, C Kısa) kapatacağı için bölgeye çok hızlı girilebilir. Karşı takımın rotasyonu uzun sürecektir.

Unutmadan! W Tuşuna basmaktan korkmayın.

Haven ve Split haritalarında uzun koridorlar bulunur. Brimstone smoke attığında hızlıca bölgeye giriş yapıp karşı takımı öldürmeniz ve pozisyon almanız gerekir. Rush/push yapılıyorsa zaman kaybetmeden koşmalısınız. Shift’e basarak kontrollü oynamak her zaman size avantaj sağlamayacaktır! Özellikle push/rush yapılacaksa. 🙂

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Valorant Harita Yerleri Nelerdir? Valorant Harita Calloutları Tanıyoruz!

CS:GO Konsol Hileleri Rehberi – CS:GO Hileleri ile Arkadaşlarınızı Trolleyin!