Fortnite Kayıtlı Oyuncu Sayısı 250 Milyona Ulaştı!

Epic Games, PS4, Xbox One, PC ve Switch’te kaç kayıtlı ve aktif oyuncu olduğunu açıkladı. Fortnite’ın büyüme hızı git gide artıyor.

Rekorları alt üst eden battle royale oyunu Fortnite hızla büyümeye devam ediyor. Epic Games, bu hafta yapılan GDC 2019 etkinliğinde, 2018 Aralık ayında 200 milyon olan kayıtlı kullanıcı sayısının günümüz itibariyle 250 milyonu geçtiğini duyurdu.

Fortnite Rekorlara Doymuyor

Fortnite‘ın 10.8 milyon eş-zamanlı oyuncu rekoruna ulaştığı da ortaya çıktı.  Günümüzün en popüler oyunu olmasına rağmen hala Minecraft’ın gerisinde olduğu da gerçekler arasında. Microsoft’un sandbox oyunu olan Minecraft aylık 91 milyon olduğunu göz önünde bulundurursak hala oldukça gerisinde diyebiliriz.

Epic Games Geliştiricilere Fon Sağlıyor

Epic Games, Fortnite’tan elde ettiği gelirler ve başarılar sayesinde geliştiriciler için 100 milyon dolarlık bir fon ayırdığını da duyurdu. Daha müjdeli haber olarak; Heavy Rain, Beyond: Two Souls ve Detroit: Become Human gibi PlayStation Special oyunların bu yıl Epic Games Store‘a geleceğini de duyurarak oyuncuları yanına çekmeyi yine başardı.

Diğer Fortnite içeriklerimize göz atmak için tıklayın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Metin2 Cheat Blocker Error Code 26001 Hata Çözümü

Apex Legends Hile Tespiti ile 500.000 Hesabı Banladı