ÜzgünÜzgün WOWWOW KappaKappa OHAOHA LOLLOL

LoL Bug Splat Hatası ve Çözümü

Güncel 2018 Bug Splat Hataları ve Çözümleri

League of Legends’in hatalarından birisi olan Bug Splat her oyuncuyu zorlamıştır. Bug Splat’in kesin çözümü yoktur farklı yollardan karşımıza çıkabilir. LoL Bug Splat Hatası Çözümü 2018 en güncel çözümlere ulaşabilirsiniz. Haydi, hemen Bug Splat hatasını ve Bug Splat çözümüne geçelim.

Neden Bug Splat Hatası Alıyorum?

Oyunun çok fazla oyuncusunun bulunması sebebiyle her oyuncu farklı bir sebepten ötürü bu hata penceresiyle karşılaşır. Aşağıda bunlardan bazıları bulunmaktadır.

 1. Üçüncü parti ve hile programlarını kullanmak.

Bu tür programlar ekran kartınızı ve RAM belleğinizi yorar. Dolayısıyla aniden bu hatayı karşınıza çıkarıverir. Sihirdar Kanunlarına da aykırı olan bu programları kullanmayın!

 1. Ekran kartınızın güncel olmaması.

İçerisinde bu kadar çok hata barındıran bir oyunun kapanmaya yer arıyor olması elbette normal. Ekran kartınız güncel değilse bu sorunla karşılaşırsınız.

 1. Arka planda çalışan uygulamaların çakışması

Çok fazla yer kaplayan uygulamalar, League of Legends oynarken önceliği kendine alır ve LoL Bug Splat hatasıyla karşılaşmanıza neden olur.

4. Windows son güncellemelerini almamamış olmanız. 

Windows update ayarlarını ziyaret ederek, son güncellemelerin yüklendiğinden emin olun, .Net Framework, Adobe Air gibi yazılımların yüklü ve son versiyonlar olduğundan emin olun.

LoL Bug Splat Hatası Çözümleri

Bug Splat hatasının çözümleri sırayla verilmiştir.

 1. Windows’u Güncel Tutun : Windows güncellemeleri, kullandığınız uygulamaların çökmesine neden olabilen, İşletim Sisteminle ve DirectX’le ilgili sorunları ele alır. Güncelleme İçin
 2. .Net Framework 3.5 Yükleyin : .NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen bir yazılım kütüphanesidir ve esasen Microsoft Windows’ta çalışır. League of Legends’ın çalışmasını sağlayan gereksinimlerden biri .Net Framework 3.5’tir. 4.0 sürümüne sahip olsan bile, League of Legends’ı sorunsuz şekilde oynamak için 3.5 sürümünün bilgisayarında yüklü olması gerekebilir. İndirip yüklemek için tıklayın.
 3. Bozuk Dosyaları Onarın : İstemciyi açın > Pencerenin sağ üst köşesinde bulunan dişli çarka tıklayın > Tam Onarım Başlat düğmesine tıklayın > Hatalı, bozuk dosyalar bulunduğunda 5-30 dk içinde düzeltilecektir.
 4. Windows’u Temiz Başlatın : [Windows Tuşu] + R -> msconfig -> Hizmetler > Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle > Tümünü Devre Dışı Bırak > Başlatma > Tümünü Devre Dışı Bırak > Uygula > Tamam > Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 5. Ekran Kartı’nızı Güncel Tutun : Ekran kartınızı güncel tutun. Ayrıca ekran kartının ayarlarında League of Legends’i etkileyecek bir ayar olmadığına emin olun. Fabrika Ayarlarına Geri Dön diyerek varsa oluşturulan profillerden orjinal haline geri dönecektir.
 6. Oyun İçi Grafik Ayarı : Oyun içerisinde grafik ihtiyaçlarını en düşük ayarlara getiriniz. Görüntü oyun içerisinde sizi tatmin etmeyebilir fakat hatayı gidermek için, sisteminizin elverdiği ölçüde minimum grafiklerle oynamanız gerekmektedir. FPS Limitini 60’a sabitleyebilirsiniz. Anti-Aliasing özelliğini kapatınız.
  Oyun İçi Arayüz Ayarı :  “Kullanıcı Paneli animasyonlarını etkinleştir” kutucuğu etkin olmamalı > “Saldırıda Hedef Çerçevesini göster” kutucuğu seçili olmamalı > “Hat atış göstergesini etkinleştir” kutucuğu seçili olmamalı > “Saldırı Menzilini Göster” kutucuğu seçili olmamalı.

Hala hata almaya devam ediyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Riot Games, Çizgi Romanlar İçin Marvel İle Anlaştı

D3D11.dll Hatası ve Çözümü