GeForce Now Nedir? PC’nizi Donanımsız Oyun Canavarına Çevirin!

Steam, Epic Games, Ubisoft’un desteğini alan GeForce Now nedir? İnceliyoruz.

GeForce Now, Nvidia’nın cloud (bulut) oyun hizmeti olarak faaliyete geçti. GeForce Now, Steam, Epic Games, Ubisoft gibi oyun firmalarından tam destek alarak destek görüyor. GeForce Now, Oyunları akıcı olarak oynamanıza izin veriyor. Oyun grafikleri bulut sunucuda, bilgisayar donanımınızı yormadan işleyip size gönderiyor. Bu hizmet için iyi bir internet altyapısına sahip olmanız gerekiyor. Eğer iyi bir internet altyapısına ve düşük gecikmeye sahipseniz eski bilgisayarlarda bile yüksek çözünürlükte oyun oynayabilirsiniz.

İçindekiler

GeForce Now’a Nasıl Erişilir? Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Nvidia’nın Almanya’da bulunan sunucularına bağlanarak sahip olduğumuz oyunları ücretsiz bir şekilde indirmeden oynayabiliyoruz. Bunun için Steam, Epic Games, Ubisoft kütüphanenizde oynayacağınız oyunun bulunması yeterli olacaktır.

Ancak GeForce Now, üyelik gerektiyor. Sistemi sınırsız şekilde kullanmak için aylık 5€ gibi bir miktar ödemeniz gerekiyor. Ücretsiz oynamak ya da  denemek isteyenler için 1 saatlik deneme hesabı oluşturabilir. Deneme hesapları bir oyunu 1 saat oynayıp sistemi yeniden başlatıyor, 1 saat sonrası tekrardan kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. 1 saat kısıtlamanın haricinde her şey ücretsiz üyelikte de mevcut olması, ücretli üyeliğe teşvik ediyor. Denemekte sabırsızlanıyorsanız GeForce Now üyelik sayfasına giderek kayıt olabilirsiniz.

GeForce Now Üyelik

GeForce Now Çok İnternet Tüketiyor mu?

Ülkemizde bulunan internet sorunları göz önüne getirilince kotalı bir internete sahipseniz ciddi cep yakabilir. 1 saat oynadığınız oyun tahmini olarak 4-12 GB internet tüketiyor. Sistem ayarlarına girerek sistemin daha az internet tüketmesini sağlayabilirsiniz. İnternetiniz kotalı değil ise zaten oyunu en güzel şekilde deneyimleyebilir durumda olacaksınız.

GeForce Now Ayarlar

GeForce Now Desteklediği Platformlar

GeForce Now, Windows, Mac ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilir durumda.

Sonuç olarak sistem üzerinde tüm oyunlar mevcut olmasa da bir çok popüler oyuna erişebiliyorsunuz. Ayda 5€ ödeyerek muhteşem bir bilgisayar performansı ile sorunsuz bir  oyun deneyimi yaşayabiliyorsunuz. İyi bir sistem sahibi olmayan oyun severler için internet kafe’yi evinize taşıyan muhteşem bir yenilik olarak oyun dünyasına katkıda bulunuyor. Ayrıca, oyunlarla arası kötü olan Mac işletim sistemlerinin bu platforma erişiminin olması ilgiyi daha da arttıracağa benziyor.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

The Last of Us Part 2’nin Çıkışı Ertelendi

CS:GO Radar Kodları ve Radar Küçültme Ayarları